Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

ОАЕ

Описание

Менеджеры направления
Анастасія Москаленко
(044) 537-01-01 (вн. 122)

Об'єднані Арабські Емірати - країна нафтових вишок, розкішних готелів, багатих арабів, пальмових островів, найвищої будівлі у світі, нескінченних торгових центрів і спокійної арабської гостинності.

Офіційна назва: Об'єднані Арабські Емірати

Столиця: Абу Дабі

Населення: 4,104,695 осіб (за даними на 2006 рік)

Мова: арабська, англійська

Релігія: мусульманство

Валюта: Дірхам

Час: Різниця з Києвом взимку +2 години, влітку +1година

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) – молода держава, історія якої налічує трохи більше 35 років, була заснована в результаті об'єднання у грудні 1971 року шести еміратів: Абу Дабі, Дубая, Шарджі, Аджмана, Умм-аль-Кувейна та Ель-Фуджей. У лютому 1972 року до складу ОАЕ увійшов емірат Рас-аль-Хайма.

Главою держави є Президент – Його Високість шейх Халіфа бін Заєд Аль Нахьян, правитель Абу Дабі.

Наразі неможливо повірити, що ще близько 10 років тому ОАЕ були абсолютно нетуристичним напрямом, основу турпотоку складали “човники”. Швидкими темпами Емірати перетворилися на економічний, туристичний, фінансовий центр арабського світу.

Географічне положення

ОАЕ розташовані в північно-східній частині Аравійського півострова і межують із Саудівською Аравією та Султанатом Оман, між 22 та 26 градусами північної широти та між 51 та 56 градусами східної довготи. На північний захід від ОАЕ знаходиться Катар. Саудівська Аравія простяглася в західному, південному та південно-східному напрямку від Еміратів, а Оман – на південний та північний схід. Площа країни близько 83 600 кв.км – приблизно дорівнює площі Португалії. Берегова лінія ОАЕ – 600 км. узбережжя Перської затоки та 100 км. узбережжя Оманської затоки.

Клімат

В ОАЕ переважає сухий клімат субтропічний.

Найспекотніші місяці – з червня по вересень, температура повітря досягає іноді 42 градусів, повітря насичене вологою, температура води перевищує позначку 30 градусів. При цьому басейни обладнані системою охолодження, приміщення, транспорт кондиціоновані.

Інші місяці температура комфортна – від 25 до 35 градусів. Найкращий період для відвідування ОАЕ – з жовтня до квітня.

Найпрохолодніші місяці на рік – грудень та січень. Температура іноді ночами може опускатися до 15 градусів, вдень досягає близько 25 градусів. Рідкісні для регіону дощі припадають на грудень-січень, у середньому близько 5 дощових днів на рік.

Мова

Офіційна мова в ОАЕ – арабська. Більшість місцевих та приїжджих мешканців розмовляють англійською. Написи дублюються арабською та англійською мовами. Щороку в АОЭ приїжджає до півмільйона російських туристів, отже місцевий ринок встиг до них адаптуватися – у дорогих готелях, зазвичай, є російськомовний персонал. Це саме стосується великих магазинів.

Релігія

Державна релігія – Іслам, основі якого багато в чому будується законодавство країни. У країні з повагою ставляться і до віруючих інших віросповідань – нікому не забороняється здійснювати релігійні обряди та відзначати свята за умови, що це не порушує суспільний лад і не сіє ворожнечу між народами. У Дубаї працюють дві християнські церкви: Святої Марії та Святої Трійці, для вихідців з Індії – Храм Крішни, Храм Шви, Храм Сікх-Гурудвара. У Шарджі є постійно діюча вірменська церква.

Слід уникати всього, що можна сприйняти як неповагу до святинь. Відомий випадок, коли гість із Британії припаркувався біля мечеті та був оштрафований на 1100 доларів США за те, що відмовився вимкнути гучну музику в машині під час заклику до молитви.

Під час Священного місяця Рамадан мусульмани дотримуються суворих правил: від сходу до заходу сонця утримуються від їжі, куріння, розваг і повністю присвячують себе молитвам. Прихильникам інших регілій слід поважати релігійні почуття мусульман – необхідно утримуватися від пиття, їжі, куріння та галасливих розваг на вулицях. Бажано носити закритий одяг неяскравих кольорів. Під час Рамадану на знак поваги до туристів інших регіонів працюють ресторани та бари при готелях, де немусульмани можуть приймати пишу, пити, палити та вдень. Місячний пост завершується триденним святом розговіння - Ейд Аль Фітр (у країнах СНД він більше відомий як Курбан-Байрам). У цей час відбуваються народні гуляння, прийнято відвідувати родичів, дарувати один одному подарунки та робити пожертвування.

Правила поведінки

В ОАЕ, як і в будь-якій іншій мусульманській країні, скромність у манері одягатися є обов'язковою вимогою як для місцевих жителів, так і для гостей з-за кордону, які мають поважати закони, правила та звичаї країни, де знаходяться.

Вибираючи одяг потрібно уникати міні-спідниць, глибоких декольте і суконь, що просвічують, на голе тіло. Особливу увагу до одягу потрібно приділити туристам, які проживають у Шарджі, найбільш консервативному щодо цього. Жінкам категорично заборонено перебувати на пляжі топлес. Занадто відверте вбрання може викликати безліч проблем не лише з поліцією, а й із місцевими жителями. Виявляти більш ніж дружні почуття у громадських місцях заборонено під загрозою великого штрафу.

Вживання алкоголю для мусульман заборонено. Ця заборона не поширюється на приїжджих, якщо вони не сповідують іслам. Категорично не рекомандується пропонувати або дарувати алкоголь мусульманам, а також сідати за кермо у нетверезому стані. Розпивання спиртних напоїв, включаючи пиво, у громадських місцях (на вуличній лаві, у парку, на пряжі) може бути покаране штрафом та тюремним ув'язненням.

За межами готелю немає потреби брати з собою оригінал паспорта – достатньо копії паспорта та копії візи. Оригінали краще залишити у сейфі номера. Втрата паспорта загрожує вельми неприємностями аж до арешту на термін, необхідний для отримання нового паспорта або довідки з консульства. У будь-якому разі при конфліктах із поліцією небезпечно пропонувати гроші. Дача хабара, швидше за все, виявиться значно серйознішим злочином, ніж те, від якого була спроба відкупитися.

Заборонено фотографувати нутрощі будинку без господаря, інтер'єри мечетей, людей, що моляться, і особливо мусульманських жінок, державні установи, військові об'єкти, банки.

Місцеві жителі

Усі місцеві жителі, включаючи митників та прикордонників, традиційно привітні та гостинні. І це не гра – адже Емірати, на відміну від Єгипту та Туреччини, живуть не за рахунок туристів.

Більшість місць у сфері обслуговування зайняті арабами з сусідніх країн, а також вихідцями з СНД та південно-східної Азії. Тож туристам рідко доводиться спілкуватися з корінним населенням.

Вихідні дні

У п'ятницю та суботу закрито державні установи. Вихідний день в офісах приватних компаній – п'ятниця. Магазини, торгові центри працюють без вихідних, у п'ятницю – лише у другій половині дня.

Чайові

Вітаються чайові у розмірі 10% у випадку, якщо в рахунок не включено сервісний збір.

Напруга в мережі

220-240 Вольт. Розетки англійського типу, в готелі є адаптери.

Вода

Вода в системі опріснена. Чи не небезпечна для здоров'я. Рекомендується вживати бутильовану питну воду (вона продається повсюдно, коштує близько 1 дирхаму). У багатьох готелях питна вода надається безкоштовно.

Валюта, банки та кредитні картки

Офіційна валюта ОАЕ - Дірхам (Dhs), що складається з 100 Філсів. З кінця 1980 року Уряд тримає постійний курс по відношенню до Американського долара: 1US $ = 3,65 Dhs (іноді 3,66 або 3,67). У готелях курс інколи занижений.

Обмінювати валюту можна в обмінних пунктах, які є у багатьох торгових центрах.

В ОАЕ існує безліч філій міжнародних банків, які надають стандартний набір послуг. Банки працюють 6 днів на тиждень крім п'ятниці з 08:30 до 13:00 та з 16:30 до 20:30.

Усі основні кредитні картки приймаються до оплати у готелях та торгових центрах.

Покупки

Найширший вибір товарів та доступні ціни, вільні торгові зони та низькі мита – ось причини, через які Емірати часто називають “раєм для покупців”.

Численні торгові центри та ринки (Souk), супермаркети та окремі магазини пропонують величезний асортимент товарів за відносно невисокими цінами. Тут, крім усього іншого, туристи знайдуть грандіозний вибір виробів із золота, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, виробів ручної роботи бедуїнів. Радимо торгуватися в невеликих магазинчиках і на ринках при покупці - початкова ціна може значно знизитися.

ОАЕ - країна високої моди "від кутюр", тут представлені багато всесвітньо відомих брендів. Купувати за низькими цінами, як у дорогих магазинах, так і в магазинчиках широкого профілю - справжнє задоволення.

Алкоголь доступний у ресторанах та барах при готелях (крім Шарджі); ціни на нього можна порівняти з Київськими. На винос продавати заборонено. У ресторанах, фаст-фудах та закусочних, розташованих у місті (не при готелі), алкоголь не продається. У спеціалізованих магазинах алкогольні напої можуть купувати тільки іноземці, які проживають в ОАЕ, які отримали на це дозвіл від місцевої влади і тільки в рамках встановленої для них квоти. У зв'язку з цим можна вважати, що той алкоголь, який був привезений чи придбаний у Duty Free після прильоту до ОАЕ – це все, на що турист може розраховувати.

Транспорт

Найкращим засобом пересування є таксі, яке можна зупинити прямо на вулиці або викликати телефоном. У Дубаї таксі обладнано лічильниками. У середньому нетривала проїздка в межах міста коштуватиме 25-40 Дірхам. Ціна таксі залежить не тільки від дальності відстані по карті, а й від кількості пробок та маршруту (деякі дороги в Дубаї платні). У решті міст вартість проїзду краще обговорювати з таксистом заздалегідь або вимагати включити лічильник.

В ОАЕ можна знайти велику кількість компаній з оренди автомобілів. Для оренди необхідно надати права водія міжнародного зразка та гарантійний депозит.

Загалом правила дорожнього руху в ОАЕ практично нічим не відрізняються від правил у країнах СНД (за винятком кругових розв'язок, де пріоритет у автомобілів, що в'їхали на коло).

Рух правосторонній. Дороги з відмінним покриттям, без вибоїн та ям. При дрібних порушеннях (непристебнутий ремінь, розмова мобільним телефоном, незначне перевищення швидкості тощо) інспектор дорожнього руху зупиняти машину не буде, а просто внесе номер автомобіля та штраф до бази даних, цей штраф виставляється туристам при здачі автомобіля. Неприємна особливість – розташування дорожніх знаків (не за 100-150 метрів, а безпосередньо до перехрестя, у водія не залишається часу до ухвалення рішення) та наявність системи контролю швидкості руху (автоматичні радари). Поліцію при ДТП викликають за номером 999. Якщо турист потрапляє в ДТП і машина заважає руху, її треба прибрати з проїжджої частини!

Розміщення

В ОАЕ величезна кількість готелів від 1* до 7*. Також існує величезний вибір апартаментів. Проживання на березі моря в наметах "дикуном" неприпустимо.

Кафе, ресторани, бари

У ресторанах та барах, яких в ОАЕ існує безліч, туристам запропонують кухню будь-якої країни світу: тут можна зустріти китайські, іранські, арабські, ліванські, філіппінські, індійські, корейські, італійські, японські, полінезійські, іспанські, англійські, французькі, грецькі, а також російські та узбецькі страви.

В ОАЕ, незважаючи на спекотний клімат, можна не побоюватися за якість продуктів та готових виробів – непідкупна санітарно-епідеміологічна служба суворо стежить за дотриманням усіх необхідних норм та правил. Ресторани в готелях переважно пропонують гостям міжнародну кухню, а також своєрідні, ні з чим не порівняні місцеві страви з баранини, курки та риби, пікантні приправи та соуси.

Простий обід коштуватиме 30-50 Дірхам. Обід у хорошому ресторані коштуватиме близько 100-200 Дірхам.

У місті багато арабських кав'ярень. Це невеликі затишні кафе в арабському стилі, що дуже різняться за класом. У них меню – кава, чай, східні солодощі та кальян. Ці заклади мають великий попит у місцевого населення, яке веде спокійний і розмірений спосіб життя. Саме тут араби відпочивають, ведучи неквапливі бесіди, грають у нарди, курять кальян чи просто споглядають навколишній світ. Рекомендуємо відвідати один із цих закладів, щоб повністю поринути в атмосферу Сходу.

Депозити у готелях

У більшості готелів 5* у туриста просять депозит у розмірі 200-500 дол. Готівковий депозит повертається у день від'їзду (тільки в Дірхамах за курсом готелю) за вирахуванням витраченої туристом суми. Депозит, заблокований на кредитній картці, розблокується протягом 2 тижнів після виселення з готелю.

Телефонний зв'язок

Код країни – 971. Для дзвінка з України необхідно набирати 8-10-971+код міста+номер абонента. Для дзвінка з емірату до емірату або зі стаціонарного телефону на мобільний – 0+код міста+номер абонента.

Коди міст:

Дубай – 4

Абу Дабі – 2

Аль Айн – 3

Шарджа, Аджман, Умм-аль-Кувейн – 6

Рас-аль-Хайма – 7

Фуджейра – 9

Стільниковий зв'язок по ОАЕ – 50

Якщо потрібно дзвонити з ОАЕ в Україну, потрібно набирати -038+код міста+номер абонента.

Перебуваючи в ОАЕ, можна користуватися послугами роумінгу операторів мобільного зв'язку своєї країни. Подробиці потрібно з'ясовувати у свого оператора.

Для міжнародного дзвінка можна скористатися телефоном-автоматом. Це буде значно дешевше, ніж вартість дзвінка з готелю.

Корисні телефони

Швидка допомога – 998 чи 999

Пожежна охорона – 997

Поліція – 999

Посольство України в ОАЕ

Микитенко Євген Олегович - Надзвичайний та Повноважний Посол України в ОАЕ

Свириденко Олег Ігорович - Консул Посольства

Юрлов Михайло Миколайович - Глава торговельно-економічної місії

Телефон: +971 (2) 632-75-86

Факс: +971 (2) 632-75-06

Адреса: Вілла №4, сектор 1-34, 13-та стріт, район Мадіна Заєд, Абу-Дабі, ОАЕ

Поштова адреса консульства: P.O.Box 45714, Abu Dabi, UAE

Час роботи:

Посольство: Субота - Середа з 8:00 до 15:30

Консульський відділ Посольства: Неділя, Вівторок, Середа з 9:00 до 12:00

Виза в ОАЕ
Об'єднані Арабські Емірати для українців із біометричними паспортами – безвізові!

Предложение дня

    Туры
    Все цены
    Додаткові послуги
    Страна
    Название тура
    Цена
    Поиск тура
    Описание курортов